Podłączenie płyty indukcyjnej – co warto wiedzieć

podlaczanie plyty indukcyjnej

Nadszedł w końcu czas na upragniony remont kuchni i czas zaplanować wszystko w czasie. Podłoga, meble, malowanie – ale nie zapominajmy, że przyda się także elektryk wielu zadań. Jeśli chodzi choćby o podłączenie płyty indukcyjnej – Wrocław i inne miasta pełne są fachowców, którzy bez problemu poradzą sobie z tym zajęciem.

Bardzo często podczas prac remontowych pojawia się pytanie, jakie prace możemy wykonać samodzielnie. Sam remont wiąże się na ogół ze sporym wydatkiem, na ogół większym niż na początku zakładamy. Cześć z powodzeniem możemy wykonać samemu, ale w kwestiach związanych z hydrauliką i elektryką nie ma co kusić losu. Nie tylko możemy zrobić więcej złego niż dobrego, ale też miejmy na uwadze własne bezpieczeństwo. 

usuwanie awarii elektrycznych

Fot. Elektryk Wrocław: podłączenie płyty indukcyjnej, pomiary elektryczne

Co warto zrobić samemu w czasie remontu

Jeśli na kuchenną podłogę wybraliśmy popularne panele, warto samemu je położyć. Nie jest to trudne zajęcie i nie wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu, o którego zakup czy pożyczenie będziemy musieli się martwić. Jeśli jednak wybierzemy płytki lub gres, tu potrzebne są większe zdolności remontowe. Niektóre sklepy sprzedające materiały budowlane mają montaż w cenie, warto poświecić więcej czasu i poszukać takiej opcji w okolicy. Instalacja, podłączenie płyty indukcyjnej oraz innych sprzętów AGD, zwłaszcza tych do zabudowy wymaga pomocy fachowca. Nie podejmujmy się podłączania na własną rękę, ponieważ możemy nie tylko uszkodzić sprzęt, ale jest to także niebezpieczne z uwagi na spore napięcie. Nie zapominajmy także, że płyty indukcyjne często wymagają osobnego napięcia i warto o tym pomyśleć już na etapie projektowania kuchni, tak żeby później uniknąć niepotrzebnych nerwów związanych z przeróbkami lub zmianą projektu. Poza samą usługą podłączenia warto zwrócić uwagę, żeby fachowiec nie zapomniał, że podbicie karty gwarancyjnej jest jego obowiązkiem.

Wszystko u jednego fachowca

Bardzo często jest tak, że jeśli decydujemy się na zamówienie kuchni na wymiar, od razu w pakiecie możemy skorzystać z opcji montażu, skręcania, a sam stolarz poleci ekipę, która załatwi także kwestie takie jak podłączenie oświetlenia. Jak chodzi na przykład o inną usługę, jak podłączenie kuchenki elektrycznej Wrocław oraz inne większe miasta mają pełno specjalistów, którzy na pewno się tym zajmą. Jednak zanim wybierzemy, warto poszukać czy wybrane przez nas usługi elektryczne Wrocław, czy inne są warte polecenia.

W ogromie mebli, sprzętów AGD oraz fachowców oferujących różne usługi warto jednak zachować zdrowy rozsądek. Za niektóre usługi, które możemy wykonać we własnym zakresie zdecydowanie szkoda przepłacać. Oczywiście, jeśli koszty nie mają dla nas znaczenia, to zlecenie remontu innym osobom jest najlepszą opcją. Bez względu na to, na co się zdecydujemy, każdy zakup powinien być przemyślanym zakupem. Poświęćmy trochę czasu i poczytajmy opinię na temat danych sprzętów, przeglądnijmy też internetowe rankingi. Jeśli ktoś z naszym znajomych robił nie dawno remont, warto także jego zapytać co wybrał i dlaczego. Funkcjonalność i ładny wygląd już na szczęście idą w parze, więc wybór jest naprawdę duży.