Jak utrzymać porządek w kablach?

W prawie każdym domu jest takie miejsce, w którym znajduje się kilka (lub nawet kilkanaście) splątanych kabli. Zazwyczaj znajduje się pod biurkiem czy telewizorem. W dzisiejszych czasach trudno byłoby zrezygnować z używanych na co dzień sprzętów elektrycznych. W prosty sposób można natomiast poradzić sobie z problemem splątanych kabli. Jak to zrobić?

  1. Osłona do przewodów – umożliwia spięcie kilku kabli w jedną wiązkę. Zapobiega dostawaniu się kurzu do wiązki, chroni kable przed uszkodzeniami (np. pogryzieniem przez psa) i przypadkowym przecięciem.
  2. Organizer przewodów – zazwyczaj ma kształt listwy. Umożliwia wygodną segregację kabli.
  3. Klips do przewodów – umożliwia przytwierdzenie kabla do podłoża w bezpiecznej pozycji. Sprawdza się w przypadku kabli, które zawsze znajdują się w jednym miejscu.
  4. Maskownica – poprowadzi Twoje kable wzdłuż podłogi lub sufitu. Zapewni nie tylko ich ochronę, ale i estetyczny kamuflarz.
  5. Podwieszanie kabli pod meblami – możesz do tego wykorzystać klipsy, specjalne organizery lub drugiki. Dzięki podwieszeniu, unikniesz leżących na podłodze, zakurzonych kabli.