Pewne problemy Wrocławia

Napisane przez wieczorkiem w dniu Listopad 29, 2014 w temacie Aktualności

Pewne problemy Wrocławia

Niestety również Wrocław

Nie jest w stanie rozwiązać wszystkich problemów które dodatkowo narastały na przestrzeni ostatnich lat. Oczywiście z jednej strony wspomina się o dobrej sytuacji gospodarczej, z drugiej do pełni satysfakcji brakuje jeszcze obniżenia stopy bezrobocia jaki cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie.

Pewnie, że Wrocław posiada wiele adekwatnych do tego zalet a jako aglomeracja zalicza się do wiodących na wielu płaszczyznach ośrodków gospodarczych, lecz jak wspomniano powyżej to nie wszystko. W dalszym ciągu wspomina się o niskich dochodach, dużo mniejszych niż w Poznaniu czy chociażby w Krakowie a nawet Szczecinie, dotyczy to coraz prężniej rozwijających się sektorów co przy rosnących kosztach życia jest nie lada problemem.

Niewystarczająca infrastruktura miejska

Transport we Wrocławiu

Brak odpowiedniej ilości parkingów, miejsc w żłobkach oraz przedszkolach czy przepłacone na wielu płaszczyznach inwestycje.

Zapewne takich przykładów jest znacznie więcej a co za tym idzie nie ma potrzeby ich wszystkich wymieniania, w końcu bądź co bądź Wrocław nie jest w stanie wszystkiego rozwiązać a tym samym osiągnąć przy tym jasno określony do tego cel.

Nie jest żadną tajemnicą, iż domeną Wrocławia byli zawsze ludzie młodzi oraz przedsiębiorczy, i tych zaczyna brakować a migracja oraz niż demograficzny są odczuwalny gołym okiem. Dlatego Wrocław powinien zrobić wszystko aby odwrócić ową sytuację na bardziej korzystną tym samym starać się zrealizować najważniejsze zagadnienia jakie mogą mieć na to wpływ.